Discgolf přináší nové výzvy každý den. Pokud Vás už nudí klasické devítijamkové layouty, zkuste si jeden z našich tréningových layoutů, které jsme připravili pro zpestření hry. Tyto layouty jsou delší a obtížnější a předpokladají větší rozmanitost hodů a technických dovedností.

Fénixácká 18

Fénixácká 18 je náš nejpopuárnější layout. Vyznačuje se kombinací krátkých a dlouhých jamek, forhandových i backendových mandatory, ale je celkově koncipován tak, aby si ho užili i začátečníci. Najdete zde pár motivačních 4-parů, které lze hrát na eagle, ale i velmi těžký forhandový 3-par (jamka 16).

mapka Fénixácká 18
Fénixácká 18 - Doubles

Pro klubovou doubles ligu je Fénixácká 18 upravena aby se nemuselo hrát pres beach-volejbalové hřiště, které je v běžných hodinách plné mudlů a tak by se layout nedal hrát. Jamka 16 je zkrácena a hraje se od druhé lavičky, jamka 8 se hraje místo koše 1 na koš 6 a následující jamka 9 se hraje z výhoziště klasické 6. Charakter 8. a 9. jamky se moc nemění. Nově (dle pravidel PDGA) jsme přidali drop zónu pro jamku č.4.

mapka Fénixácká 18 - Doubles
Covid-9, Brno-Střed

Tento layout vznikl pro ty nejnaročnejší hráče. Otestuje vaši vzdálenost i přesnost - průměrná délka jamek přes 130 metrů. Zahrát zde par je velká výzva. Dávejte pozor na ostatní návštěníky areálu a nehrajte tento layout pokud se zde pohybuje příliš mnoho lidí. Výhoziště č.3 najdete tak, že půjdete v prodloužení klasické jamky číslo 1, dokud neuvidíte koš č.3, jamky 5 a 9 mají vyhoziště označené fialově nasprejovanými kolíky trčícími 1cm nad zem. (takze je nejspíš nenajdete :D)

mapka Covid-9, Brno-Střed
Fénixácký Shpeace

Správná výslovnost je "špíz". Mírumilovný layout, s mnoha možnostmi na eso. Zahrát pod par by mělo být "shpece of cake".

mapka Fénixácký Shpeace
Milénova Douubles-18

Pro klubovou doubles ligu vznikl 18-ti jamkový layout i na Milénově. Vytvořen byl pro ročník 2020, takže je zatím v ostré testovací fázi :)

mapka Milénova Douubles-18
Covid-19, Brno-Střed

TENTO LAYOUT JE VE VÝVOJOVÉ FÁZI, NEBYL NIKDY TESTOVÁN A PRADĚPODOBNĚ SE JEŠTĚ BUDE UPRAVOVAT. Netradiční 19-ti jamka vznikla jako vzpomínka na pandemii Covid-19.

mapka Covid-19, Brno-Střed